Thursday, November 25

Niezbyt kulinarnie :)

W roku jest 365 dni (względnie 366) i chyba już każdy dzień jest dniem "czegoś" - od walki z rakiem piersi po kartofla :) A dziś jest DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA :) Nie wiem kto to wymyślił, tym bardziej nie wiem czy to święto się jakoś specjalnie obchodzi (robimy kąpiel w pianie wszystkim pluszowym misiom?), ani czemu zostały pominięte wszelkie inne pluszaki: pieski, kotki, króliki, itp. Ale dzień ten ma wydźwięk niezmiernie pozytywny i może to dobry czas na wspomnienie swoich dawnych pluszowych przyjaciół :) Ja miałam pluszaków wiele, ale chciałabym wspomnieć o kilku z nich: o moim wielkim Piesku (bawiłam się nim gdy byłam w wieku N.), kolorowej Dżdżownicy przywiezionej przez tatę z Niemiec na prezent gwiazdkowy (teraz służy N. za ogranicznik - takie życie po życiu :)) i Kubusiu Puchatku, którego dostałam od cioci kiedy leżałam w szpitalu. I zapomniałabym o "Leniwcu" (nie mam pojęcia czy ten pluszak miał być leniwcem, ale tak wyglądał :)) również kupionym w Niemczech. Kilka z moich pluszaków nadal zasiada na półkach w domu rodziców, ale większość została oddana do domu dla dzieci niepełnosprawnych. Dla nas to nie był heroiczny gest a te dzieci ogromnie się ucieszyły :) Może dziś w Dzień Pluszowego Misia warto by było obdarować kogoś misiem, który stałby się dla niego prawdziwym przyjacielem :)

Ninka w czwartm m.ż. ze swoim pierwszym Pluszowym Misiem 
Trwa akcja Kulinarni Blogerzy dla Kubusia ! Jeśli ktoś ma ochotę spróbować co dla Kuby przygotowałam to zapraszam na aukcje :)A poniżej zamieszczam obiecaną etykietę na słoiczek z Rozgrzewającym Kakao, jak już wydrukuję i nakleję to wrzucę też zdjęcia :) (jeśli chciał(a)byś taką etykietę bez moich danych napisz :))

Pozdrawiam pluszowo :)

4 comments:

 1. A miś od kogo? od WróżkiChrzestnej oczywiście ;) same fajne prezenty robię :D
  Ja przy tej okazji chciałabym wspomnieć poległego w piecu z ręki naszej Mamy (nigdy Jej tego nie wybaczę :( ), mojego najukochańszego z najukochańszych - krokodyla Korkodyla.
  Był najfantastyczniejszy i najcudowniejszy, tylko mu zęby 'wypadały' ;)

  ReplyDelete
 2. Nadmienię, że krokodyl był "bratem bliźniakiem" dżdżownicy i ulubieńcem mojej siostry bo straszyła nim wszystkie dzieci ;p

  ReplyDelete
 3. wystarczy trochę pogrzebać w necie ;)

  "W 2002, w 100. rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia." - dlatego właśnie miś, a nie kaczka :P

  ReplyDelete
 4. Oli ja wiem że Teddy Roosvelt nie chciał zabić niedźwiadka i został Teddybear, ale troche mi tych innych szkoda :/ To może dziś Dzień Pluszowego Króliczka?:)

  ReplyDelete

Bardzo mi będzie miło jeśli zostawisz komentarz :) Serdecznie pozdrawiam i zapraszam :)

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...